راهنمای خرید گاوصندوق

پیشنهاد امتیاز+1
پیشنهاد امتیاز+1

گاوصندوق وسیله‌ای برای حفظ و نگهداری اشیا و اوراق با ارزش است. گاوصندوق در ابتدا در سال ۱۸۳۵ میلادی توسط برادران جاب اختراع شد. همین امر سبب شد تا توجه طراحان و اختراعات زیادی برای بهبود و کاربردی کردن این وسیله جلب شود. به گونه‌ای که امروزه گاوصندوق‌هایی طراحی شده‌اند که در برابر آتش‌سوزی و انفجار نیز بسیار مقاوم هستند. گاوصندوق‌ها دارای مدل‌ها و کاربرد‌های گوناگونی هستند که همین امر ممکن است هنگام خرید گاوصندوق اندکی باعث سردرگمی شود‌. در ادامه به بررسی انواع گاوصندوق و نکاتی که باید در هنگام انتخاب آن‌ها دقت کنیم، می‌پردازیم.

راهنمای خرید گاوصندوق

انواع گاوصندوق

گاوصندوق دارای انواع گوناگونی است؛ بنابراین بهتر است پیش از خرید گاوصندوق، قابلیت‌های انواع گاوصندوق را با یکدیگر مقایسه کنید و متناسب با نیاز و محل استفاده گاوصندوق، مدل مناسبی انتخاب نمایید. به‌طور کلی گاوصندوق بر اساس محیط استفاده به دو دسته گاوصندوق شخصی و گاوصندوق عمومی تقسیم‌بندی می‌شوند.

گاوصندوق شخصی

از نمونه‌های گاوصندوق شخصی می‌توان به  گاوصندوق خانگی و گاوصندوق فروشگاهی اشاره کرد. این مدل گاوصندوق به‌طور معمول دارای دو درب است و ابعاد گاوصندوق بزرگ تا متوسط است که دارای وزن بسیار بالایی است و همین امر امکان جابه‌جایی گاوصندوق را سخت نموده است.

گاوصندوق عمومی

این مدل گاوصندوق بیشتر در هتل‌ها و مراکز نگه‌داری امانات استفاده می‌شود. دارای ابعاد کوچکی هستند و به‌طور معمول دارای یک درب است و یک کلید و قسمتی برای وارد کردن رمز داراست.

سعی کنید گاوصندوق را به گونه‌ای انتخاب کنید که امکان اتصال به سیستم امنیتی محلی که در آن قرار دارد را دارا باشد و آن را در محل‌هایی مانند دیوار، کمد و زیر زمین قرار دهید، تا کمتر در چشم باشند. گاوصندوق از لحاظ عملکرد، تکنولوژی و امکانات نیز به سه دسته گاوصندوق مکانیکی، گاوصندوق دیجیتالی و گاوصندوق هوشمند تقسیم‌بندی می‌شوند.

 

گاوصندوق مکانیکی

از متداول‌ترین نوع گاوصندوق هستند. گاوصندوق مکانیکی نسوز هستند و برای استفاده شخصی در منازل و فروشگاه‌ها کاربرد دارد و به‌طور معمول دارای دو درب هستند که توسط کلید و صفحه رمز مکانیکی باز می‌شوند.

راهنمای خرید گاوصندوق

گاوصندوق  دیجیتالی

این مدل گاوصندوق قابل استفاده در منزل و اماکن نگه‌داری امانات است. دارای یک درب کلید‌خور هستند که توسط رمز دیجیتالی باز می‌شوند.

راهنمای خرید گاوصندوق

گاوصندوق هوشمند

این مدل گاوصندوق از پیچیده‌ترین و امن‌ترین نوع گاوصندوق‌ها به شمار می‌آید. برای باز کردن درب آن نیازی به حفظ کردن رمز و نگه داشتن کلید نیست، بلکه با اثر انگشت مالک گاوصندوق به راحتی باز می‌شود.

راهنمای خرید گاوصندوق

عواملی که بر روی قیمت خرید گاوصندوق اثر دارند

به‌طور قطع برای شما نیز مهم است که گاوصندوقی که خریداری می‌کنید، چه هزینه‌ای بابت آن می‌پردازد و تا چه اندازه ارزش هزینه‌ای که برای آن پرداخت کرده‌اید را دارد.‌ عوامل زیادی بر روی قیمت خرید گاوصندوق تاثیر دارند، در ادامه به بررسی چند نمونه از این عوامل می‌پردازیم.

جنس گاوصندوق

یکی از مهم‌ترین فاکتورهای انتخاب یک گاوصندوق خوب، جنس آن است. جنس گاوصندوق بای به گونه‌ای باشد که در برابر انفجار، آتش‌سوزی و آب مقاوم باشد؛ به همین دلیل در ساخت گاوصندوق، بین دو لایه فولاد آن ترکیبی از سیمان، ماسه و شن که به آن بتن گفته می‌شود، قرار می‌دهد که هم به گاوصندوق قابلیت نسوز بودن را می‌بخشد و هم وزن آن را بالا می‌برد‌

گارانتی و اصالت گاوصندوق

با توجه به برندهای گوناگونی از گاوصندوق که در بازار وجود دارد، خرید گاوصندوق با کیفیت و امن مقداری مشکل است. امروزه گاوصندوق‌ها دارای امکانات گوناگونی نظیر لمسی بود و دیجیتالی بودن قفل و رمز ورودی گاوصندوق هستند که این قفل‌ها پیچیدگی و کیفیت گوناگونی دارند. اگر گاوصندوق انتخابی شما از کیفیت و گارانتی مناسبی برخوردار نباشد، پس از مدتی قفل آن از کار خواهد افتاد و برای شما دردسرساز خواهد شد؛ بنابراین سعی کنید گاوصندوق را از مراکز معتبر و دارای گارانتی خریداری کنید.

سایز و اندازه

سایز گاوصندوق نیز تاثیر بسزایی در قیمت آن دارد. گاوصندوق دارای سایز مختلفی هستند؛ بعضی یک طبقه و بعضی دیگر دو طبقه هستند. نکته‌ای که باید در هنگام خرید گاوصندوق حتماً رعایت کنید این است که از خرید گاوصندوق با ابعاد کوچک و وزن کم بپرهیزید و گاوصندوقی را انتخاب کنید که دارای وزن بسیار بالایی باشد، به گونه‌ای که به راحتی قابل حمل و تکان دادن نباشد.

برند

توجه به برند گاوصندوق، نکته‌ی مهم دیگری است که هنگام خرید گاوصندوق باید به آن توجه نمود. اغلب پیش می‌آید مردم بابت برند یک گاوصندوق مبلغ بالایی برای آن‌ها می‌دهند؛ زیرا یک برند جهانی حس اطمینان از خرید را به مشتری می‌دهد و باعث می‌شود، مشتری برای خرید آن کالا ترغیب شود، در حال‌ که ممکن است آن گاوصندوق کیفیتی نداشته باشد؛ این مورد بیشتر درباره برندهایی که گاوصندوق به‌روز تولید می‌کنند، صدق می‌کند. آن‌ها در زمینه مواد به کار رفته، ظرافت و مهارت در تولید گاوصندوق، ممکن است کم‌کاری کنند و تنها بر روی قدرت نام برند تکیه کنند؛ بنابراین سعی کنید گاوصندوقی را انتخاب کنید که با کیفیت باشد و فقط به ‌خاطر برند و طراحی خاص آن معروف نشده باشد.

کیفیت

کیفیت ابزار به کار رفته در ساخت گاوصندوق تاثیر بسزایی در قیمت آن محصول دارد؛ زیرا گاوصندوقی که از کیفیت‌ بالایی در ابزار به کار رفته برای ساخت آن‌ها برخوردار هستند، به همان نسبت کارایی بیشتر دارند و دارای طول عمر بالاتری هستند.

نتیجه‌گیری

امروزه با توجه به گسترش ناامنی جامعه، وجود یک گاوصندوق امن جزء نیازهای ضروری هر منزلی است. گاوصندوق‌ها دارای انواع و سایز‌های مختلفی هستند که هر کدام مناسب استفاده مکان خاصی هستند؛ بنابراین بهتر است پیش از خرید گاوصندوق، محل نگه‌داری درستی برای آن انتخاب کنید و متناسب با آن محل گاوصندوق مناسبی خریداری کنید.

 

 

نظر دهید

پاسخ دهید

دیجی فاین
Logo