راهنمای خرید دستگاه ماساژور

پیشنهاد امتیاز0
پیشنهاد امتیاز0

 

راهنمای خرید دستگاه ماساژور

مقدمه

انجام ماساژ به ۲۷۰۰ سال قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد. ماساژ روشی برای بهبود خستگی و گرفتگی عضلات بدن است که باعث حس آرامش در شما می‌شود. رفته رفته با پیشرفت علم و تکنولوژی بشر، مخترعان و شرکت‌های گوناگون شروع به ساخت و تولید دستگاه‌های ماساژوری کردند که هر کدام دارای تکنولوژ‌ی‌های متفاوتی است و به همین دلیل مناسب قسمت خاصی از بدن و نوع ماساژ گوناگونی است. به دلیل همین گوناگونی دستگاه ماساژور ممکن است انتخاب و خرید ماساژور کمی مشکل به نظر برسد. در ادامه به بررسی انواع دستگاه ماساژور و نکاتی که هنگام خرید آن باید توجه نمود، می‌پردازیم.

انواع ماساژور

انواع ماساژور

انواع دستگاه ماساژور

دستگاه ماساژور دارای انواع و ‌کاربرد‌های گوناگونی است که بعضی از آن‌ها نیازمند مهارت و دانش در زمینه استفاده از آن‌ها است؛ این گونه ماساژور‌ها مناسب استفاده در مطب‌ها و مراکز تخصصی ماساژ هستند؛ اما نسخه‌های کوچک‌تری نیز وجود دارند که امکانات و تنظیمات کمتری دارند؛ به همین دلیل مناسب استفاده در منزل هستد. از جمله دستگاه‌های ماساژور می‌توان به ماساژور دستی، دستگاه ماساژور صورت، دستگاه ماساژور پا، صندلی ماساژور، ماساژور برقی، ماساژور حرارتی، ماساژور مادون قرمز، ماساژور لیزری، دستگاه ماساژور ضربه‌ای، دستگاه ماساژور دلفینی و تشک ماساژور اشاره کرد که در ادامه به بررسی چند نمونه از آن‌ها می‌پردازیم.

 

صندلی ماساژور

صندلی ماساژور از پیشرفته‌ترین و لوکس‌ترین نوع داستگاه‌های ماساژور برقی به حساب می‌آیند که قادر هستند به طور هم‌زمان کل قسمت‌های بدن را بدون نیاز به اپراتور ماساژ دهند. این مدل ماساژورها به دلیل حجم زیادی که دارند امکان حمل را ندارد و امکان ماساژ در حالت خوابیده و نشسته را برای شما مهیا می‌کنند. همچنین داری امکاناتی چون پخش موسیقی، امکان تنظیم مدت و نوع ماساژ را دارا هستند. صندلی‌های ماساژور بهترین نوع ماساژور خانگی هستند؛ اما نسبت به سایر ماساژور‌ها دارای قیمت بالاتری نیز هستند.

صندلی ماساژور

صندلی ماساژور

 

دستگاه ماساژور پا

ماساژور پا یکی از لذت‌بخش‌ترین نوع ماساژ‌ها به حساب می‌آید که سبب می‌شود تا بعد از یک روز کاری سخت به شما احساس آرامش و راحتی دهد. دستگاه ماساژور پا بیشتر مناسب افرادی است که بیشترین تحرک را بر روی پا دارند، همچنین مناسب افراد دیابتی و افرادی که از مشکلات صافی کف پا و مشکلان حرکتی و پا درد رنج می‌برند، است.

ماساژور پا

ماساژور پا

ماساژور دور گردن

این نوع ماساژور همان‌طور که از نامش پیداست، مناسب استفاده برای دور گردن است. این وسیله بهترین دستگاه برای افرادی که آرتروز گردن دارند، دندان‌پزشکان و افرادی که به واسطه شغلی که دارند، مدام مجبور به خم و راست کردن گردن خود هستند، است. همچنین با حرکات ارزشی و گرمایی که ایجاد می‌کند، سبب خون‌رسانی بیشتر به گردن و در نهایت کاهش میزان درد و خستگی شود. خرید ماساژور دور گردن بهترین وسیله برای کاهش میزان خستگی از فعالیت روزانه است.

ماساژور دور گردن

ماساژور دور گردن

تشک ماساژور

تشک ماساژور قابلیت تولید گرما و ایجاد لرزش در حالت خوابیده را به شما می‌دهد. این دستگاه به گونه‌ای طراحی شده است که شما می‌توانید میزان گرما و لرزش ایجاد شده را کم و زیاد کنید. تشک ماساژور مانع از ایحاد زخم بستر در بیمارانی که امکان هیچ‌گونه حرکتی را ندارند، می‌شود. همچنین تشک ماساژور بیشتر مناسب افرادی است که دارای مشکلاتی در ناحیه کمر و دست‌ها هستند. این دستگاه دارای وزن بسیار کمی است و قابل استفاده و حمل در هر مکانی است، همچنین دارای اندازه‌ها و سایز‌های گوناگونی است.

تشک ماساژور

تشک ماساژور

مزایای دستگاه ماساژور:

  • مانع از افتادگی پوست
  • بهبود گردش خون به اندام‌های مختلف بدن
  • کنترل میزان فشار خون
  • کاهش استرس
  • کمک به بهبود خواب
  • بهبود درد‌های عضلانی و خستگی در طول روز
  • ایجاد حس آرامش و سبکی
  • افزایش میزان تولید کلاژن
  • افزایش تحرک بافت‌های بدن
  • تحریک روده و بهبود عملکرد دستگاه گوارش

 

معایب استفاده از دستگاه ماساژور:

این دستگاه مناسب استفاده توسط افراد زیر ده سال نیست. همچنین افراد دارای ناراحتی‌های قلبی، سرطان و مشکلات ریوی هستند، بهتر است پیش از استفاده و خرید ماساژور از پزشک خود درباره این موضوع مشورت گیرند.

 

 

عواملی که بر روی قیمت خرید دستگاه ماساژور اثر دارند

به‌طور قطع برای شما نیز مهم است که ماساژور که خریداری می‌کنید، چه هزینه‌ای بابت آن می‌پردازد و تا چه اندازه ارزش هزینه‌ای که برای آن پرداخت کرده‌اید را دارد.‌ عوامل زیادی بر روی قیمت خرید ماساژور تاثیر دارند، در ادامه به بررسی چند نمونه از این عوامل می‌پردازیم.

برند

توجه به برند ماساژور، نکته‌ی مهم دیگری است که هنگام خرید ماساژور باید به آن توجه نمود. اغلب پیش می‌آید مردم بابت برند یک ماساژور مبلغ بالایی برای آن‌ها می‌دهند؛ زیرا یک برند جهانی حس اطمینان از خرید را به مشتری می‌دهد و باعث می‌شود، مشتری برای خرید آن کالا ترغیب شود، در حال‌ که ممکن است آن ماساژور کیفیتی نداشته باشد؛ این مورد بیشتر درباره برندهایی که ماساژور به‌روز تولید می‌کنند، صدق می‌کند. آن‌ها در زمینه مواد به کار رفته، ظرافت و مهارت در تولید موتور سیکلت، ممکن است کم‌کاری کنند و تنها بر روی قدرت نام برند تکیه کنند؛ بنابراین سعی کنید ماساژوری را انتخاب کنید که با کیفیت باشد و فقط به ‌خاطر برند و طراحی خاص آن معروف نشده باشد.

کیفیت

کیفیت ابزار به کار رفته در ساخت ماساژور تاثیر بسزایی در قیمت آن محصول دارد؛ زیرا ماساژوری که از کیفیت‌ بالایی در ابزار به کار رفته برای ساخت آن‌ها برخوردار هستند، به همان نسبت کارایی بیشتر دارند و دارای طول عمر بالاتری هستند.

انواع ماساژور

انواع ماساژور

 

نتیجه‌گیری

ماساژ گرفتن یکی از لذت‌بخش‌ترین کارهای دنیاست که به شما حس آرامش بیشتری می‌دهد. با ورود تکنولوژی به این زمینه، سبب شد تا دستگاه‌های ماساژور گوناگونی که کاربرد‌های متفاوتی دارند وارد بازار شوند؛ به همین دلیل بهتر است هنگام خرید ماساژور حتماً از شخصی که در این زمینه دارای تجربه است، بهره ببرید، تا مناسب‌ترین نوع ماساژور را خریداری کنید.

نظر دهید

پاسخ دهید

دیجی فاین
Logo