راهنمای خرید کالسکه و کریر

پیشنهاد امتیاز+1
پیشنهاد امتیاز+1

اگرچه در آغوش گرفتن کودک حس آرامش و امنیت بیشتری هم به کودک و هم به پدر و مادر می‌دهد؛ اما گاهی اوقات در هنگام سفر، پیاده‌روی و مخصوصاً خرید این امکان وجود ندارد. استفاده و خرید کالسکه و کریر بهترین انتخاب برای این زمان‌هاست. کالسکه وسیله‌ای است که دارایی سه تا چهار چرخ است و برای جا‌به‌جایی کودک در بیرون از منزل استفاده می‌شود. امروزه مدل‌های مختلفی از کالسکه وجود دارد که هر کدام امکانات و کاربرد‌های گوناگونی دارند. کریر وسیله‌ای شبیه به گهواره قابل حمل است که مناسب استفاده نوزادان تا شش ماه است.

راهنمای خرید کالسکه و کریر

 

کریر

کریر وسیله‌ای کاربردی و مناسب برای حمل نوزادان تا قبل از شش ماهگی است. از آنجایی که نوزادان امکان نگه داشتن و کنترل سر و گردن خود را ندارند، استفاده از کریر برای ثابت نگه داشتن سر و گردن آن‌ها در هنگام حمل در بیرون از منزل بهترین راهکار است. سعی کنید کریری را خریداری کنید که دارای کیفیت بالایی در ابزار به کار رفته در ساخت آن باشد و به گونه‌ای طراحی شده باشد که بالاترین میزان امنیت را دارا باشد. همچنین بهتر است کریری را انتخاب کنید که دارای وزن کمتری باشد، تا این گونه حمل آن به راحتی صورت گیرد و استفاده طولانی مدت از آن باعث ایجاد خستگی نشود.

راهنمای خرید کالسکه و کریر

کالسکه و انواع آن

کالسکه‌ها وسیله‌ای برای حمل و جابه‌جایی کودکان و نوزادان است که دارای تنوع بالایی در طرح و کاربرد است.

 

کالسکه نوزادی

این مدل کالسکه همان‌طور که از نامشان پیداست، دارای کریکات هستند؛ به همین دلیل مناسب استفاده برای نوزادان است.

راهنمای خرید کالسکه و کریر

کالسکه چتری

کالسکه چتری به کالسکه عصایی نیز معروف است، دلیل نام‌گذاری آن نیز به خاطر مدل دسته کالسکه است که شباهت زیادی به دسته چتر و عصا دارد. این مدل کالسکه مناسب استفاده برای نوزادان زیر شش ماه نیست.

راهنمای خرید کالسکه و کریر

کالسکه سنتی

از متداول‌ترین نوع کالسکه‌ها است. پشتی این مدل کالسکه به گونه‌ای طراحی شده است که قابلیت این را دارد که تا ۱۸۰ درجه بخوابد؛ به همین دلیل علاوه بر استفاده برای کودکان، مناسب استفاده برای نوزادان نیز هست.

راهنمای خرید کالسکه و کریر

کالسکه مسافرتی

کالسکه‌های مسافرتی تاشو هستند؛ به همین دلیل امکان حمل و جابه‌جایی در اتومبیل را دارا هستند. پشتی این مدل کالسکه تا ۱۸۰ درجه امکان خواباندن دارد؛ به همین دلیل قابلیت تبدیل به تخت را داراست و همچنین مناسب استفاده برای کودکان و حتی نوزادان نیز هست.

راهنمای خرید کالسکه و کریر

کالسکه دو قلو

کالسکه‌های دو قلو مناسب استفاده برای خانواده‌های است که دارای فرزند دو قلو یا دو کودک هستند. همچنین دارای ابعاد بزرگی هستند. پشتی این مدل کالسکه ممکن است به صورت پشت سر هم یا در کنار هم قرار گرفته‌ باشند. برخی از گونه‌های این مدل کالسکه مناسب استفاده برای نوزادان نیز هست.

راهنمای خرید کالسکه و کریر

عواملی که بر روی قیمت خرید کالسکه و کریر اثر دارند

به‌طور قطع برای شما نیز مهم است که کالسکه و کریری که خریداری می‌کنید، چه هزینه‌ای بابت آن می‌پردازد و تا چه اندازه ارزش هزینه‌ای که برای آن پرداخت کرده‌اید را دارد.‌ عوامل زیادی بر روی قیمت خرید کالسکه و کریر تاثیر دارند، در ادامه به بررسی چند نمونه از این عوامل می‌پردازیم.

امنیت

از آنجایی که کالسکه و کریر با کودکان و نوزادان سروکار دارد، باید دارای امنیت بسیار بالایی باشد. قسمت حساس کریر دسته حمل‌کننده آن است؛ این دسته باید دارای امنیت و استحکام بالایی باشد و به گونه‌ای طراحی شده باشد که به هیچ عنوان از کریر جدا نشود. کالسکه نیز برای امنیت بیشتر باید دارای ترمزهای محکم و قوی و همچنین کمربند نگه‌دارنده پنج نقطه‌ای باشد؛ بنابراین بهتر است هنگام خرید کالسکه و کریر مبنا انتخاب خود را امنیت بالای این دو وسیله‌ قرار دهید.

برند

توجه به برند کالسکه و کریر، نکته‌ی مهم دیگری است که هنگام خرید کالسکه و کریر باید به آن توجه نمود. اغلب پیش می‌آید مردم بابت برند یک کالسکه و کریر مبلغ بالایی برای آن‌ها می‌دهند؛ زیرا یک برند جهانی حس اطمینان از خرید را به مشتری می‌دهد و باعث می‌شود، مشتری برای خرید آن کالا ترغیب شود، در حال‌ که ممکن است آن کالسکه و کریر کیفیتی نداشته باشد؛ این مورد بیشتر درباره برندهایی که کالسکه و کریر به‌روز تولید می‌کنند، صدق می‌کند. آن‌ها در زمینه مواد به کار رفته، ظرافت و مهارت در تولید کالسکه و کریر، ممکن است کم‌کاری کنند و تنها بر روی قدرت نام برند تکیه کنند؛ بنابراین سعی کنید کالسکه و کریری را انتخاب کنید که با کیفیت باشد و فقط به ‌خاطر برند و طراحی خاص آن معروف نشده باشد.

کیفیت

کیفیت ابزار به کار رفته در ساخت کالسکه و کریر تاثیر بسزایی در قیمت آن محصول دارد؛ زیرا کالسکه‌ و کریری که از کیفیت‌ بالایی در ابزار به کار رفته برای ساخت آن‌ها برخوردار هستند، به همان نسبت کارایی بیشتر دارند و دارای طول عمر بالاتری هستند. همچنین به دلیل حساس بودن کودکان و نوزادان، جنس پلاستیک و پارچه کالسکه و کریر باید به گونه‌ای باشد که باعث ایجاد حساسیت در کودکان و نوزادان نشود و از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

امکانات جانبی

وجود امکانات جانبی نظیر کاور باران، پشه‌بند، جالیوانی، کمک فنر، ترمز پایی و محلی برای قرار دادن خریدهای کوچک یا وسایل کوچک والدین نیز تاثیر بسزایی در قیمت خرید کالسکه و کریر دارد.

 

نتیجه‌گیری

خرید کالسکه و کریر مهم‌ترین بخش خرید سیسمونی برای کودکان و نوزادان است. از آنجایی که کالسکه و کریر دارای انواع گوناگونی هستند و هر کدام مناسب استفاده برای سن خاصی هستند، بهتر است کالسکه و کریری را انتخاب کنید که دارای امنیت بسیار بالایی باشند و کیفیت و جنس بسیار خوبی داشته باشند.

 

نظر دهید

پاسخ دهید

دیجی فاین
Logo